אודות Moodle – מערכת ניהול למידה ארגונית החופשית לשימוש

אודות Moodle – מערכת ניהול למידה ארגונית החופשית לשימוש

Moodle הינה מערכת ניהול למידה ארגונית המבוססת על הקוד הפתוח (Open Source). היא ניתנת להורדה חינם ולהתקנה על ידי כל אדם או ארגון, ללא צורך בתשלום כלשהו על הרישיון להשתמש בו. לMoodle- מעל ל 50,000 התקנות רשומות ברחבי העולם, עשרות מיליוני משתמשים ואלפי אנשים העמלים בכל יום לפיתוח, בדיקה ושיפור המערכת. לכן, לא מפתיע לגלות ש Moodle הפכה כיום למערכת פופולארית מאוד בקרב ארגונים עסקיים שונים ברחבי העולם.

מערכת ניהול הלמידה המועדפת ביותר על ידי ארגונים עסקיים

ל Moodle מגוון רחב ביותר של יכולות הכוללות העלאת תכני e-learning וביצוע מעקב אחר כמות השימוש בתכנים אלה, קבוצות דיון, צ'אט, wikis, בלוגים, כלי לניהול סקרים ועוד. המערכת גם תומכת בלמעלה מ 70 שפות, ביניהן גם עברית. הטמעת Moodle עם מספר המשתמשים הרב ביותר נעשתה עד היום באוניברסיטה הפתוחה של אנגליה עם כ 400,000 משתמשים.

כאמור, Moodle הינה מערכת קוד פתוח ולכן, יש לקחת בחשבון את ההשקעה הראשונית שיש לבצע באירוח שרתים, התאמות מערכת ותמיכה,  אך מאידך אין צורך בתשלום דמי רישוי שנתיים. חשוב מאוד לבצע סקירת יכולות בארגונכם בכדי לוודא שיש לכם בארגון את היכולות הנדרשות להתאים את המערכת לצרכיכם ולתמוך בה. יש לקחת בחשבון שבהתאם לצרכי הארגון, נושא התמיכה וההתאמות יכולים להיות מורכבים, ולכן מומלץ להיעזר בספק חיצוני עם יכולות מוכחות בהתאמת והטמעת מערכת Moodle בכדי להשיג את מטרותיכם. תכנון נכון ומושכל של הטמעת מערכת זו יכולה להוזיל משמעותית את עלויות הטמעת מערכת ניהול למידה בהשוואה למערכות מסחריות אחרות.

מדוע יש לשקול את Moodle כמערכת ניהול למידה ארגונית?

עלפי הסקר האחרון שנעשה על ידי ארגון ה E-learning Guild, מערכת Moodle נמצאת בשימוש בכ 25% מהארגונים הקטנים ובינוניים בארה"ב ונמצאת בתאוצת הטמעה הולכת וגוברת בקרב ארגונים עסקיים גדולים, גופי ממשל ומוסדות חינוך ברחבי העולם.

להלן מספר סיבות מדוע ארגונים משתמשים כיום בMoodle :

1- מהירות בהטמעת המערכת

הטמעת מערכת Moodle בסביבת אירוח (hosted) יכולה להתבצע בפרק זמן קצר של שבוע עד שבועיים.

2- סיכון נמוך יותר

עלות הטמעת מערכת Moodle על שרתי אירוח, מתחילה מאלפי דולרים בודדים ולכן קל יותר להתחיל מערכת זו כפיילוט לשם ניסוי ובחינת יכולות וביצועים. בניגוד לפרויקט הטמעת מערכת ניהול הדרכה מסחרית אשר יכולה להיות ארוכה ומורכבת, התהליך עם Moodle הפוך לגמרי. הגישה בהטמעת מערכת קוד פתוח כמו Moodle מתאימה לניהול "רזה" של פרויקט ההטמעה אשר מאפשרת לארגון להתחיל בקטן, לגדול בהדרגה ולזרז את המהירות בה עובדים בארגון יאמצו את המערכת.

הגמישות של Moodle מאפשרת לארגונים גם להשתמש במערכת זו לצורך נקודתי ולא כמערכת כלל ארגונית. לדוגמא, ארגון יכול להחליט להשתמש ב Moodle לשם הדרכתם והכשרתם הבלעדית של אנשי מכירות או שירות לקוחות.

3- השקעה ראשונית נמוכה

משמעות הטמעת מערכת בסביבת שרתי אירוח הוא שהארגון לא צריך להשקיע בציוד תשתיתי יקר ובתחזוקתו.

4- אמינות גבוהה כתוצאה מעדכונים דחופים יותר

במשך הזמן, יותר ויותר ארגונים מגלים שמערכות קוד פתוח כמו Moodle אמינות יותר כתוצאה מקהילת מפתחים ומשתמשים ענפה אשר בודקים את המערכת בקצב יומיומי ומשחררים עדכונים ותיקונים לעיתים תכופות יותר. מערכות קוד פתוח מאופיינות בקהילת מפתחים ענפה אשר עמלה על פיתוחם של מספר רב מאוד של פרויקטים במקביל. גם אם לא תמצאו פונקציונאליות מסוימת לאחר שהתקנתם Moodle, רוב הסיכויים שתמצאו את מבוקשכם ברשימה ההולכת וגדלה של מאות מודולים הניתנים להוספה והמאפשרים את הרחבת יכולותיה של מערכת ניהול למידה זו.

5- תמיכה

בנוסף לתמיכה המקצועית אותה מספקים ספקי Moodle שונים, ניתן להצטרף חינם לקהילת המשתמשים הרחבה של Moodle אשר לה כ 30,000 חברים אקטיביים ולקבל תשובה למבוקשכם תוך זמן קצר.

6- עלויות נמוכות

באחד מהמחקרים האחרונים בנושא של Brandon Hall נשאלת השאלה: "האם ספק מערכת ניהול הלמידה שלך יהיה קיים בעוד 3 שנים?". כיום עדיין ישנן חברות אשר גובות כסף רב על מערכות אשר ניתנות להשגה גם כמערכות קוד פתוח ועלותם נמוכה משמעותית. ההשקעה במערכות מסחריות היא לא השקעה זולה, ואם נותנים את הדעת שרבות מהחברות המסחריות האלו עדיין אינן רווחיות, הרעיון בשימוש במערכות קוד פתוח, אשר לא תלויות בספק כזה או אחר, הופך ליותר אטרקטיבי.

7- מגמת עליה בשימוש בפתרונות Hosted

שימוש בפתרונות אשר ספקים מארחים על שרתיהם נמצא במגמת עליה מתמדת וכוללים לא רק מוצרי למידה אלא גם פתרונות לניהול לקוחות (CRM), שרתי דואר, בסיסי נתונים ועוד. אנו עדים לכך מלקוחות Moodle שלנו אשר ברובם המכריע מעדיף להשתמש בפתרונות האירוח אותם אנו מספקים.

אם גם אתם מעוניינים להטמיע מערכת Moodle בארגונכם,  צרו עמנו קשר ונשמח להיפגש.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.