עדכון שוק ה-E-learning – נובמבר 2009

החודש אנחנו מדווחים על המשך סקר ה-e-learning  האחרון שנעשה בידי חברת הסקרים Ambient Insight.שמחנו לגלות שהפעם השכילו להכניס לסקר את קטגורית פתרונות  Open Source E-learning אשר מדגיש בעיקר את התנופה ההולכת וגוברת של Moodle. כמו כן, מאוד שמחנו לגלות שהשם שלנו מופיע בדו"ח כשחקן בין לאומי ומרכזי בתחום זה.

הממצאים העיקריים בדו"ח זה הם:

  • שוק ה-e-learning בארה"ב הגיע לכ-19.7$ מיליארד בשנת 2009
  • גודל הצמיחה השנתית של שוק זה נע בקצב של כ-7.4%
  • הגידול קיים בכל סקטורי השוק

למרות הירידה בהכנסות במגזר העסקי במהלך 2009, מגזר זה הוא עדיין הצרכן העיקרי של פתרונות e-learning בהפרש ניכר ממגזרים אחרים. הדו"ח לא צופה שינוי משמעותי בהתנהגות זו בחמשת השנים הבאות.

בסך הכול, ממצאי הדו"ח הינם חדשות די מעודדות למי שעוסק בתחום הe-learning,  הדו"ח צופה תחזיות שונות בקשר לביקושים של שירותי ה-E-learning ב-5 השנים הבאות:

עלייה בביקושים ל:

  • פתרונות המבוססות על פלטפורמות אירוח (hosting) – עליה של כ-12.5%
  • תכני e-learning (בעיקר לומדות) שאינם תכני IT – עליה של כ- 9%
  • פלטפורמות לוקאליות (installed) – עליה של כ-6%
  • שירותי תוכן – עליה של כ-3.5%

ירידה בביקושים ל:

  • תכני e-learning ל IT – ירידה של כ-6%
  • תוכנות – ירידה של כ-8% 

הדו"ח גם מציין את פוטנציאל ההכנסות מפתרונות המבוססים על מוצרי Open source  בשוק העסקי. על פי הדו"ח, וכפי שאנו בKineo- יכולים להעיד, ישנה עליה חדה בביקוש בסקטור העסקי למוצרי open source. כפי שקודם ציינו, הדו"ח מציין את Kineo  כחברה אשר תופשת מקום מרכזי בסקטור זה בכל הנוגע לפתרונות open source לשוק העסקי. בשנה האחרונה התווספו ארגונים רבים מאירופה, ארה"ב ומישראל לשורת לקוחותינו, אשר הטמענו להם בהצלחה פתרונות open source. בין לקוחותינו הבולטים אשר להם הטמענו פתרונות open source ניתן למצוא את: McDonalds, Cable&Wireless, Nikon, Canon, British Petroleum, Virgin, Toshiba ועוד מאות מן הארגונים המובילים בעולם בתחומן.

 כאמור, הדו"ח מתמקד על שוק הe-learning-  האמריקאי ומציין ששוק זה מאופיין בסגמנטציה גבוהה מאוד של תתי שווקים, כמו בכל סגמנט ישנם מספר רב של ספקי פתרונות. לטענת הדו"ח אין אף ספק או מוצר אשר מובילים את השוק, אך הדו"ח עדיין מצפה לגידול במספר ההזדמנויות אשר צפויות לכל ספק בשוק זה. צפי ההכנסות של ספקי פתרונות ה-e-learning אמור לגדול  בשנים הקרובות, אך בשל התחרות הקשה והלחץ להורדת מחירים יפגעו ברווח השולי של ספקי הפתרונות השונים. אנחנו די מסכימים עם ההנחה שאין אף ספק אשר מוביל את השוק האמריקאי. הכוונה הצנועה שלנו כמובן היא לשנות את המציאות הזו, ולא רק בארה"ב…

באשר אלינו ב-Kineo, אנחנו עדים לגידול מתמיד בכל הסקטורים של שוק הe-learning העולמי. כמו כן, למרות הגידול המשמעותי בביקוש לפתרונות open source, ניתן לראות שביקוש זה לא פגע בהכנסות של חברות אשר מספקות פתרונות ללמידה קונבנציונאליים. למשל, למרות הגידול המרשים של Moodle בסקטור החינוך, בששת החודשים האחרונים מנית Blackboard עלתה ביותר מ-45%. בחודש נובמבר האחרון החברה אף דווחה על הכנסות רבעוניות של 98.4$ מליון, גידול של כ-18% מהרבעון הקודם אשתקד, והכנסות נטו של 4.3$ מליון. אם לא די בכך, ביצועי המניה של חברת Saba אף האפילו על הביצועים המרשימים של  מניית Blackboard כאשר מניית Saba עלתה בכ-250% ב-12 החודשים האחרונים.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.