עדכון שוק ה-E-Learning  – דצמבר 2009

עדכון שוק ה-E-Learning – דצמבר 2009

החודש אנחנו נסקור את דוח שוק ה-E-learning בבריטניה לשנת 2009 של חברת Learning Light.

הדו"ח האחרון של Learning Light בבריטניה מצייר תמונה של שוק e-learning בריא ההולך וגדל. הדו"ח טוען כי הערכות גודל שוק ה-e-learning של בריטניה נאמד בין 300 מיליון ליש"ט ל-450 מיליון ליש"ט, וכי התחזיות בשוק לצמיחה הם בין 6.7% ל -8%. הדו"ח המלא נמצא http://www.learninglight.com/show/72.

הדו"ח מזהה גם את גידול צמיחת השוק בהתאמה למספר ההולך וגדל של חברות e-learning. חברות אלה בוחנות ריבוי של גישות להדרכות e-learning משימוש ברשתות חברתיות, דרך משחקים, למידה ניידת (mobile learning) ופתרונות קוד פתוח.

אנחנו ב Kineo עדיין לא רואים ביקוש גדול (לפחות לא במכרזים בהם אנחנו משתתפים) עבור פתרונות כגון משחקים ולמידה ניידים. עם זאת, ישנו מספר לא מבוטל של מאמרים אופטימיים ומוצרים השייכים לתחום זה. אז מי יודע…? אולי 2010 תהיה השנה שבה פתרונות e-learning אלה יהפכו למיינסטרים.

על פתרונות קוד פתוח, נכתב בדו"ח "Moodle ופתרונות VLE אחרים כגון פלטפורמת קוד פתוח Sakai ישחקו תפקיד הולך וגדל בשוק."

המחברים טוענים כי "אם הזמן Moodle תלך ותתמוך בסוגי השקה טקטיים ומהירים של e-learning, ואנחנו רואים מספר גדל והולך של ספקי תוכן המשלבים Moodle לתוך ההצעות שלהם כדרך להשקה מהירה של תוכניות למידה מקוונות."

הכותבים עוד מוסיפים "אנחנו עדים לתופעה של מספר גדל של תוספים יישומיים לMoodle  הן עבור השוק העסקי והן לשוק החינוך. זה רק יכול לספק תמריץ נוסף לאמץ פלטפורמה זו בתוך הארגון."

כאחת הספקיות הגדולות של Moodle לשוק הארגונים העסקיים ברחבי העולם אנחנו ב-Kineo קצת משוחדים, אבל אנחנו מסכימים עם ההשפעה ההולכת וגוברת של Moodle. אנא צרו עימנו קשר אם ברצונכם לקבל מידע נוסף על הפתרונות פלטפורמת Moodle LMS שלנו.

אחת העובדות היותר מעניינות בדו"ח היה המחסור הקיים בשוק לאנשים עם מיומנויות רלוונטיות בענף. 85% מהחברות אשר רואיינו דיווחו על מחסור מיומנויות כאשר מחפשים עובדים או קבלני משנה מומחים. זו הופכת להיות בעיה אמיתית בתקופה בה השוק גדל. ב-12 החודשים האחרונים הכפלנו את מספר העובדים הקבועים של Kineo ברחבי העולם ולקח לנו זמן רב כדי למצוא את הכישורים הנכונים במספר תחומים כגון: פיתוח הדרכה. כתוצאה מכך, פיתחנו תוכניות הכשרה פנימיות בכדי לפתח ולגדל את הדור הבא של כישרונות ה-e-learning בשוק.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.