אינטגרציה בין מערכת Moodle LMS לשיתוף ידע עסקי עם מערכות ארגוניות אחרות

אינטגרציה בין מערכת Moodle LMS לשיתוף ידע עסקי עם מערכות ארגוניות אחרות

בעולם העסקי  המודרני הדרישה להעברת נתונים בין יישומים ארגוניים שונים בצורה שקופה הפכה לנורמה . יחד עם זאת, בכדי להשיג יכולת זו, אתם לא צריכים לקנות את מערכת ניהול הלמידה שלכם, מערכת משאבי האנוש ומערכת ניהול קשרי לקוחות מאותו הספק. ההתפתחות העצומה בשירותי האינטרנט בעשור האחרון יחד עם חשיבה מחוץ לקופסא וחדשנות של כמה מספקי היישומים אשר יישמו ממשקים פתוחים למוצריהם, מאפשרים לנתונים לעבור מיישום אחד לשני בקלות יחסית.

בשלהי שנות ה-90 הייתה תנועה של ספקי הפתרונות הגדולים לעבור לכיוון של הצעת פתרונות לחבילות תוכנה משולבות לארגונים עסקיים.  בעולם הלמידה זה עשוי היה לכלול ניהול תהליכי למידה, ניהול תוכן, ניהול ביצועי עובדים וכלים להפקת התוכן מספק יחיד, כגון"” Sumtotal . או לסירוגין, מערכת לניהול קשרי לקוחות, ניהול פיננסי וניהול ההון האנושי של ספק יחיד, כגון "אורקל."

ובכל זאת, זהו מחזה נדיר למצוא עסק כלשהו אשר יסכים להחליף את כל הפתרונות הארגוניים שלו בפתרון אחד כולל, ממספר סיבות הכוללות לא רק אילוצים כלכליים, אלא גם ביצועיים. עובדה זו דחפה יצרני תוכנה רבים לייצר ממשקים פתוחים למוצרים שלהם הנקראים ממשקי תיכנות יישומיים, או בשמם המוכר יותר- API. ממשקים אלה מאפשרים העברת נתונים ממערכת אחת למערכת שניה למרות ששתי המערכות האלה יכולות להיות זרות אחת לשנייה. ההאצה בגידול שירותי האינטרנט בעשור האחרון הפכו יכולות אלו לקלות יותר.

לאפשר למערכות שונות לדבר אחת עם השנייה נקרא אינטגרצית מערכות.  ב Kineo  יש לנו צוות של טכנאים ואנשי פיתוח אשר ביצעו אינטגרציה של  Moodle LMS עם מגוון רחב של מערכות כולל מסדי נתונים, מערכות משאבי אנוש, התממשקות למערכות ניהול תוכן (CMS) וניהול קשרי לקוחות (CRM). לקוחותינו  מורכבים בעיקר מחברות בינלאומיות  גדולות וארגונים ממשלתיים. בכדי להדגים לכם כיצד שילבנו את מערכת ה-  LMS Moodle  בתוך הארגונים האלו, רצינו לספר לכם על מספר פרויקטים אשר ביצענו בעזרת אינטגרצית מערכות -Moodle:

    * אינטגרצית מערכת Moodle עם מערכת ניהול למידה נוספת Skillport LMS בשביל חברת טלקום בינלאומית  אשר ניהלו את מערכי ההדרכה המקוונת שלהם דרך מערכת Skillport. הלקוח השתמש ב-Skillport באזור גיאוגרפי אחד ורצה להשתמש ב-Moodle בשאר האיזורים הגאוגרפים. עם  זאת, הלקוח היה מעוניין לנהל את כל המשתמשים והפקת הדוחות מבסיס נתונים מרכזי אחד שיכיל את המידע אודות שימוש והתקדמות העובדים בשני המערכות.

    * אינטגרציה של מערכת Moodle LMS עם מערכת קוד פתוח אחרת לניהול קשרי לקוחות – SugarCRM עבור חברת הנדסה בינלאומית ידועה. מאגרי העובדים, אשר רובם היו מפוזרים ברחבי העולם, בחברת ההנדסה נוהלו במערכת ה- CRM והחברה הייתה מעוניינת להעיר הדרכה מקוונת לעובדיה על פי פרופיל העובדים אשר נשמרו במערכת ה-CRM.

     * אינטגרציה של מערכת Moodle LMS עם  Joomla CMS עבור ארגון הטלקום הבינלאומי. השתמשנו בJoomla- כאתר הראשי אליו מגיעים כל עובדי הארגון בכדי לצרוך את הלמידה שלהם, כאשר Moodle נשאר ברקע כמערכת אשר "דוחפת" עצמי למידה לJoomla   ועוקבת אחר השימוש והצריכה של עובדי החברה בעצמי למידה אלה בעזרת SCORM.

    * אינטגרציה של Moodle LMS עם מערכת SAP  עבור מספר מועצות מקומיות וגופים ממשלתיים. באינטגרציה זו יצרנו משיכת רשומות המשתמש במערכת, SAP העברתם אל Moodle LMS  והחזרת נתוני הלמידה של העובד בחזרה לתיק העובד במערכת ה-SAP.

    * אינטגרציה של מערכת Moodle LMS עם HR.Net עבור חברת עורכי דין גדולה וחברת ההנדסה הגלובלית. האינטגרציה נועדה להגדרת משתמשים ב Moodle- והעברת נתוני מעקב  (SCORM)  אל מערכת ה-HR.Net  וכמו כן, שילוב יכולות ניהול הכיתה של HR.Net עם מערכות ההתראה והדיווח של Moodle.

     * אינטגרצית מערכת של Moodle LMS עםSharePoint  עבור ארגון ממשלתי גדול מאוד שבו התוכן היה מאוחסן ב-SharePoint  אך למעשה אותחל מMoodle- בעזרת -Sahre Point Web.

 במהלך העיסוק במגוון רחב כל כך של פרויקטי אינטגרציה בין מערכות שונות נתקלנו במכלול שלם של גישות אינטגרציה בין ספקי תוכנה מסחריות. ישנם ספקים אשר מאמצים את הרעיון של ארכיטקטורות פתוחות ותוך כדי כך מייצרים עושר ופיתוח עסקי בין לקוחות פוטנציאליים ושותפים חדשים.  לדאבוננו, ישנן עדיין כמה חברות, אשר נראות נחושות בדעתן להישאר סגורות לעולם החיצון, לחייב את לקוחותיהן הון בעלויות הייעוץ ומניעת האפשרות למערכות אחרות מלקבל גישה לנתונים שלהם. לא בדיוק הגישה השיתופית הקלאסית.

במקרים רבים, ההתפתחות בתחום הקוד הפתוח התחילה לאלץ ספקים מסחריים רבים לפתוח את הממשקים שלהם.ניכר כי זו הולכת להיות  הדרך היעילה ביותר עבור ספקים מסחריים להגיב להשפעה ההרסנית שיש לקוד הפתוח בשוק התוכנה.  Sharepoint, היא דוגמה מצוינת של מוצר מסחרי שנפתחה לעולם כתוצאה מלחצים אלה.  קוד הליבה של  Sharepoint  סגור תמיד, אולם ישנם יותר מ -3000 API אשר מאפשרים לספקים חיצוניים להרחיב את המוצר בדרכים חדשות ובלתי צפויות על ידי יצירת שירותים, תוספות ופתרונות משולבים.  

אנו מאמינים שבעתיד הקרוב ארגונים עסקיים יראו בספקים אשר יספקו API פתוח, כספקים אשר פתוחים גם לעולם העסקי.

אם ברצונכם לדעת יותר כיצד ניתן לבצע אינטגרציה בין Moodle למערכות ארגוניות אחרות בארגונכם, אנא צרו עמנו קשר ב-info@kineo.co.il .

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.