הטמעת מערכת Moodle בחברת Ceragon

הטמעת מערכת Moodle בחברת Ceragon

תקציר

מקרה חקר זה מסביר כיצד חברת Ceragon וחברת Kineo בישראל שיתפו פעולה בהטמעת מערכת Moodle LMS (Learning Management System) לניהול תהליכי הכשרה והסמכה של אנשי הארגון ולקוחותיו בנושאים רבים מעולם ה- Microwave & Networking .

 יכולות עיקריות אשר נדרשו מהמערכת: 

 • ליצור תוך זמן קצר מאוד תשתית למידה מקוונת ואמינה להדרכה והכשרה של עובדי הארגון ושל שותפיה העסקיים של Ceragon
 • לספק למידה בנושאים טכנולוגיים כלליים המשלימים את טכנולוגיות של Ceragon
 • העברת ידע בין משרדי החברה השונים בצורה יעילה ומהירה יותר
 • מיתוג איכותי של Ceragon אשר יסייע להעלות את מודעות החברה ואיכות מוצריה בקרב אנשי המכירות, המשווקים ולקוחות החברה
 • לנהל מדרגות הסמכה שונות ולאפשר לעובדים ולשותפים העסקיים לראות אזורים שונים במערכת לפי דרגת הסמכתם 
 • דוחות SCORM מתקדמים המאפשרים יכולת מעקב אחר תהליך התקדמות אנשי המכירות והמשווקים השונים ברחבי העולם
 • לנהל את תהליך הרישום לקורסים פרונטאליים של Ceragon המתנהלים על פני 30 מדינות
 • פיתוח ממשק משתמש אינטואיטיבי ואיכותי מאוד אשר יאפשר ללומדים לנווט אל מסלולי הכשרתם ללא צורך בהדרכה על המערכת

 הטיעון בעד מערכת לניהול למידה (LMS)

 חברת Ceragon מובילה בתחום תשתיות Microware Radios מתקדמות לחברות טלקום בעולם. לחברה תשתית רחבה מאוד של אנשי מכירות ומשווקים ברחבי העולם אשר מוכרים את מוצריה וכן מערך תמיכה טכני והדרכתי הממוקם בישראל ומשרת את משווקי החברה ולקוחותיה.

ההדרכות ב Ceragon נעשות בתמהיל של הדרכות פרונטאליות ומקוונות, בעיקר על ידי שימוש בכלים כמו Articulate ו-Viewlet. אולם, האתגר העיקרי היה לנהל את תהליך אספקת ההדרכות והידע של מוצרי החברה למספר רב של אנשים המבוזרים במספר רב מאוד של מדינות ברחבי העולם, תוך ביצוע מעקב אחר אופן השימוש בתכני הלמידה והתקדמות הלומדים בתהליך ההסמכה.

לאחר בדיקה מדוקדקת של מספר אלטרנטיבות LMS אשר משווקות בישראל וביקור בארגונים אשר התקינו ומשתמשים ב-Moodle באופן עצמאי, החליטו ב-Ceragon לשתף פעולה עם חברת Kineo בישראל בכדי להטמיע מערכת  Moodle LMS אשר תענה על צרכי הארגון, כפי שהובאו לעיל.

לחברת Kineo ניסיון בינלאומי רב בפיתוח והתאמת מערכת Moodle לצרכים עסקיים, עם למעלה מ-100 התקנות ופיתוחי Moodle לעסקים וארגונים גלובליים מובילים כמו: British Petroleum, McDonalds, Tesco, Canon, Nikon, Toshiba, Timberland, Cable & Wireless ועוד רבים אחרים.

לדברי אבנר ברוך, מנהל ההדרכה של Ceragon, "היה לנו ברור שאנו רוצים להטמיע Moodle כי עצם היותו פתרון קוד פתוח, ללא עלויות רישוי שנתיות, סיפק לנו את העלות תועלת אשר רצינו להשיג. ידענו של-Moodle יכולות רבות, אך לא רצינו להשתמש אך ורק ביכולותיה הבסיסיות של המערכת. רצינו שהמערכת תהיה מסוגלת לעשות הרבה יותר! היה חשוב לנו שהמערכת תתאים לסביבה העסקית שלנו הן במראה והן בפונקציונאליות. לכן, בחרנו בחברת Kineo אשר הרשימו אותנו ביכולות שלהם להפיק מ-Moodle את המרב, מנוכחותם הבינלאומית ומהאיכות הגבוהה של עבודה ומקצוענות אשר לא הכרנו לפני כן."

 להפיק את המירב מיכולותיה הבסיסיות של Moodle

 ל-Moodle יכולות מובנות של מעקב אחר שימוש הלומדים בעצמי למידה שונים במערכת, כך שחברת Ceragon  נהנתה מיידית מאפשרויות המעקב אשר המערכת סיפקה. דוחות ה-Scorm של Kineo אשר הותקנו במערכת ה-Moodle של Ceragon אפשרו הפקת דוחות מותאמים על פי שדות בחירה שונים ומותאמים, וכן לתזמן את זמן הפקת הדוחות ושליחתם במייל בזמנים שונים.

ממשק המשתמש של Moodle ניתן להתאמה, כך שיכולנו לספק לCeragon- מערכת LMS איכותית אשר ארוזה וממותגת בהתאם לצרכי הארגון ולבנות ממשק משתמש קל ויעיל לשימוש.

ל-Ceragon היה גם חשוב לאפשר אזורי כניסה שונים לאנשים עם הסמכות שונות. ניתן להתאים את מערכת Moodle כך שתאפשר לאנשים שונים גישה לאזורי למידה שונים במערכת. במקרה של Ceragon, עובדים ומשווקים שצריכים לעבור מסלולי הסמכה (Learning Programs) יכולים להגיע רק לאזור מסלולי ההסמכה. אחרים שצריכים להגיע לקורסים לפי הכשרתם, בין אם זה Silver ובין אם ,Gold מגיעים לאזורי הלמידה הרלוונטיים אליהם.

 לקחת את Moodle אל מחוץ לגדר הרגיל

 תוך כדי ניצול יכולותיה הנוכחיות והגמישות שמערכת Moodle מספקת, הרחבנו את יכולות המערכת עבור חברת Ceragon על ידי:

 • פיתוח בלוק ענן לתגים, אשר קוראים תיוגים של עצמי למידה שונים של המערכת והצגתם ללומדים בכל מסך בו הם נמצאים, כך שחיפוש נושאים ספציפיים הפך למדויק ומהיר יותר
 • פיתוח ממשקי ניווט אינטראקטיביים אשר מביאים את הלומד לאזור הלמידה שלו בזמן הקצר ביותר, ללא כל צורך בהדרכה כיצד יש להשתמש במערכת
 • ברי התקדמות גרפיים המראים היכן הלומדים נמצאים במסלולי הכשרתם והאם סיימו את המסלול בהצלחה או לא

 התוצאות

מנקודת המבט של Ceragon

לדברי אבנר ברוך, "חברת Kineo  הצליחו לספק לנו פלטפורמת למידה אשר עונה בדיוק על הצרכים שלנו. הגישה הייחודית שלהם ללמידה ארגונית ולרעיונות הראשוניים שיהיו לנו, יצרו בארגון מערכת למידה אשר מספקת את מה שהעובדים בארגון ולקוחותינו היו צריכים – גישה זמינה ומהירה לידע אודות מוצרי הארגון. לא הסתפקנו רק בידע על מוצרי הארגון. כערך מוסף לעובדי הארגון ולקוחותיו, החלטנו לספק גם למידה בנושאים טכנולוגיים כלליים המשלימים את טכנולוגיות של Ceragon. בעזרת מערכת זו, הדבר התאפשר בקלות. קיבלנו מספר רב מאוד של משובים חיוביים אשר לדעתי אפשר לסכם ממשוב של אחד מלקוחותינו מ-Botswana אשר לאחר שימוש במערכת כתב לאחד מאנשי המכירות שלנו: "It is brilliant!".

 מנקודת המבט שלנו

 לברי הרצל קוריאל, מנכ"ל Kineo Israel,” אנחנו ב-Kineo נהנים מאוד לעבוד עם חברת Ceragon באספקת צורכי ההדרכה שלהם, ובעיקר מפתיחותם של אנשי ההדרכה בארגון ל-best practices שאנו מביאים עם ניסיוננו בעבודה מול לקוחות בינלאומיים מהשורה הראשונה. Moodle הוא פתרון אשר אנו ממליצים לכל ארגון לשקול כמערכת LMS בין אם לצורך טקטי ובין אם לצרכים חוצי ארגון. אנו שמחים לראות שחברות רבות בישראל מתעניינות במערכת ובדומה ל ,Ceragon משתפות איתנו פעולה בהטמעת מערכת זו בארגונם.”

 מעוניינים לדעת כיצד ניתן להטמיע Moodle לצרכי הלמידה, ההסמכה וההכשרה בארגונכם? אנחנו ב-Kineo  נשמח לדבר אתכם.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ב- 09-7414460 או ב-info@kineo.co.il

בקרו באתר שלנו http://www.kineo.co.il

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.