הטמעת מערכת Moodle בחברת Tesco

הטמעת מערכת Moodle בחברת Tesco

חברת Tesco, אחת מהחברות הקמעונאיות הגדולות בעולם, חיפשה לפתח לעצמה אקדמיית למידה, מעין פורטל למידה חדש אשר בסופו של דבר ישרת את צורכי הלמידה של מעל ל- 400,000 עובדי Tescoהמפוזרים בעולם. Tesco רצו פתרון יעיל מאוד ובעלויות נמוכות ולשמחתנו הם בחרו בשותפות עם Kineo כדי לתכנן ולפרוס את פורטל הלמידה שלהם על פלטפורמת  Moodle, מערכת ה-LMS בקוד פתוח. מסמך זה מתאר כיצד שיתפנו פעולה באתגר לא פשוט זה.

האתגר:

בשנת 2009 Tesco ביצעו פיילוט של פורטל למידה, אקדמיה ארגונית, בכדי להוכיח לעצמם האם פורטל למידה הוא הפתרון המתאים לצרכי ניהול תהליכי למידה בארגון שלהם. עם הצלחת הפיילוט, הם החליטו לעבור ליישום פתרון מלא אשר יכול לגדול ולהתרחב לאספקת למידה לכל 400,000 עובדי החברה בעולם.

בעוד שבפיילוט Tesco השתמשו ב-LMS אירגוני קונבנציונאלי (של אחת החברות), Tesco החליטו שבכדי להרחיב את המערכת לכלל העובדים בארגון, עליהם לחפש פתרונות open source אשר יתנו את העלות תועלת אותה הם חיפשו. כאשר הם ראו את יכולות מערכות הopen source, הבינו ב-Tesco שיש להם יכולת לא רק להתאים את המוצר לצרכים הארגוניים הייחודיים שלהם, אלא לפתח ממשקי משתמש שונים לאוכלוסיות שונות ולפי צרכי הלמידה שלהם – דבר שלא ניתן היה לעשות במערכות אחרות. בנוסף, עלותו של פתרון קוד פתוח היה אטרקטיבי במיוחד, בהתחשב בפריסה אפשרית ללמעלה מ- 400,000 אנשי צוות בטווח הרחוק.

הגישה:

Kineo נבחרה על ידי Tesco לעצב ולפתח את פתרון פורטל הלמידה, המבוסס על הניסיון שלה בשילוב חווית משתמש ועיצוב אתרים, וצוות פיתוח כלי קוד פתוח לרבות Moodle. העבודה עם Tesco התנהלה בשיתוף פעולה הדוק שבמהלכו עיצבנו פתרון המבוסס על קוד פתוח Moodle LMS יחד עם מערכת ניהול תכנים  Joomla, עוד מערכת מבוססת קוד פתוח.

תוצאות:

על ידי שילוב Moodle ו-Joomla, האתר מספק חוויית משתמש אישית מאוד, אשר מסנן את התוכנים שהלומד רואה בהתאם לתפקידו ועיסוקו.

האתר תוכנן באופן כזה שהוא מספק חוויה ויזואלית גבוהה מאוד, המאפשרת גם למנהלי אקדמיית הלמידה של האקדמיה של Tesco לנהל ולעדכן את התכנים בקלות על ידי הצוות הפנימי של הארגון.

בתחילה, תהליך ההטמעה התחיל במשרדים הראשיים של החברה בבריטניה, כאשר תוכנית החברה היא להרחיב את השימוש בפלטפורמה זו לכל 400,000 העובדים בתוך כשנתיים.

פרויקט דגל זה הינו פרויקט חלוצי בכל קנה מידה אשר עושה שילוב של טכנולוגיות קוד פתוח, כולל Moodle ו-Joomla על מנת לאפשר לצוות Tesco לגשת לכל צרכי הלמידה שלהם באינטרנט. ההיקף הסופי של הפרויקט יהפוך הטמעה זו לאחת ההטמעות הגדולות ביותר של פלטפורמת Moodle בסביבת למידה ארגונית עסקית.

Mark Roberts, מנהל פרויקט בכיר של Tesco אשר ניהל מקרוב את הפרויקט, אמר:
"ההתמקדות העיקרית שלנו בפרויקט זה היה והינו להעביר חווית משתמש ברמה עולמית עבור העובדים שלנו. חשוב לנו לתת לעובדים שלנו הזדמנויות למידה באיכות הגבוהה ביותר והאקדמיה המקוונת שיצרנו תסייע לנו לספק זאת לעובדים שלנו. לאחר חיפוש ממושך אחר השותף המתאים ליישום האקדמיה, בחרנו ב-Kineo אשר הציעו לנו שילוב של המומחיות הן הטכנולוגית והן בתחום הלמידה הארגונית, לעבוד איתנו לאורך כל הדרך על מנת להבטיח שהחזון שלנו יתממש. שימוש בטכנולוגית קוד פתוח לצרכי הלמידה של הארגון שלנו הוא אבן דרך אמיתי בגישתנו ללמידה ארגונית. יכולות התמיכה והשירות של Kineo הפכו את החזון שלנו למציאות בפרק זמן קצר מאוד. "

Matt Fox, שותף ב- Kineo ומנהל הפרויקט מטעמנו  אמר:
"אנו גאים מאוד לעבוד עם מותג כזה פנטסטי כמו Tesco. סייענו להם לממש את החזון לפתח למידה ארגונית באמצעות פורטל למידה והוכחנו להם שהדבר אפשרי בעזרת טכנולוגיות open source. הפורטל שפיתחנו עבור Tesco מספק חוויית משתמש פשוטה למראית עין, אך עם גמישות רבה כדי להתמודד עם הצרכים המורכבים של עסק כמו זה של Tesco. זה מראה כי עם כלי קוד פתוח כמו Moodle ו- Joomla ניתן להשתמש ביעילות רבה כדי לענות על צרכים של חברה עסקית. "

למידע נוסף על פתרונות Moodle ו- Kineo LMS לחצו כאן או צרו עמנו קשר ב-info@kineo.co.il או בטלפון 09-7414460.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.