חדשות Moodle – עדכון ספטמבר 2010

בשנתיים האחרונות בנינו מספר יכולות (מודולים) עבור מערכת Moodle אשר תומכים ומנהלים תהליכים הקשורים לשיפור ביצועי העובד. בדיון שנערך לאחרונה בנושא תכנון של תוכנות לניהול ביצועי העובד בארגון תהינו עד כמה תוכנה (או טכנולוגיה) צריכה להיות מעורבת בתהליך זה. בעוד שארגונים מכרו בעבר "חבילות תוכנת ניהול כישרון" (Talent Management Software) המתיימרים לעזור לנהל את התהליך כולו, אנחנו יודעים לבטח שניהול ביצועים אפקטיבי מתבצע על ידי אנשים, לא תוכנה.

אז ארגון שאולי יש לו אסטרטגיה טובה לניהול ביצועי העובדים לוקח כאן סיכון מסוים. הטמעת מערכת Talent Management אשר כופה על אנשים דרך מסויימת לניהול כישורים אפקטיבי למעשה לא תעזור לאף אחד. זה לא מה שאתם רוצים.

Learn.com אל תוך Taleo – זה יתאים?

טוב, כנראה שמישהו בכל זאת רוצה. Taleo, במקור חברה המתמחה באוטומציה של תהליכי גיוס ועכשיו היא ספקית Talent Management מקיפה הכוללת חבילת גיוס עובדים, פיצויים, ביצועים וניהול הלמידה, הודיעה בשבוע שעבר על רכישתה של חברת learn.com, אחד מהתוכנות לניהול הלמידה המוצעות כתוכנה כשירות (software as a service) המובילות בעולם. בתגובה, ציין Ani Mukerji באחד הבלוגים ש"כל הספקים האלה טובים … בחלק שגרם להם להיות מובילי השוק. לעתים קרובות מאוד יכולות אחרות של מוצרים אלה חלשות או בינוניות במקרה הטוב." זה בדיוק מה שגרם לנו לתהות ולחשוב מה הלקוחות באמת צריכים ממערכות Talent Management וספקיות טכנולוגיות HR.

מערכת אחת גדולה, או הרבה מערכות קטנות – מה היא הדרך קדימה?

חברת מחקר בתחום ה-E-Learning, Bersin, טוענת כי ארגוני משאבי אנוש מתלוננים ש "אינטגרציה בין מערכות" עם מערכות HR הוא התסכול הגדול ביותר שלהם. עם זאת, בעוד ספקיות HR ממשיכות לייצר חבילות תוכנה מונוליתיות, עולם התוכנה הרחב יותר פונה דווקא לפיתוח יישומים ייחודים המתחברים ומתממשקים באמצעות שירותי אינטרנט (Web Services). אז מה היא הדרך הנכונה קדימה? האם חבילות תוכנה אלו באמת מפחיתות את כאב הראש הכרוך באינטגרציה, או שהם לא מהוות שום שינוי משמעותי ולמעשה הופכות לחלק מתוך פתרון המערבב יכולות טובות לצד יכולות בינוניות?

גדול יותר הוא לא בהכרח טוב יותר.

חסרון מרכזי של חבילות תוכנה מונוליתיות ללקוח הוא העובדה שברוב המקרים יש לשנות ולהנדס תהליכים עסקיים מחדש בכדי להתאים תהליכים לאלה הקבועים במוצר, עובדה שלמעשה נועלת את הארגון לספק שלו למשך שנים רבות. בעולם בו כמעט  בכל השווקים קצב השינויים הולך וגדל האם זו החלטה טובה לקנות סוג כזה של פתרונות? אם הדבר תלוי בלקוחות שלנו, אז ממה שהם אומרים לנו הוא שהם מעוניינים לצמצם את התלות שלהם בספק מסוים, לא להגדיל אותו. אפילו בית התוכנה המונוליתית ביותר, SAP, מודה עכשיו  כי מודל זה לא משרת את הלקוחות בצורה הטובה ביותר. כיום SAP נותנת ללקוחותיה את האפשרות לקנות מודולים משלימים במקום יישומים מלאים ואף התחילה בפעילות בתחום ה-Open Source.

אז האם חברות כמו Taleo, SumTotal, SuccessFactors ואחרים נחשבים למעשה לסוס מת בשוק? האם עליהם לשנות את המוצרים שלהם ממבנה של חבילה אחת גדולה ולעבור למודל של מכירת מודולים ויצירת ממשקים פתוחים המאפשרים למפתחים חיצוניים להתחבר אליהם, או שמה יסתכנו חברות אלה בלהישאר מאחור על ידי מתחרים חדשניים יותר? האם הם ישמרו על בסיס הקוד שלהם סגור בפני העולם, או יבנו ויתרמו את בסיס הקוד שלהם לקהילת הקוד הפתוח? ספקים רבים בשוק תוכנות ה-HR הם אנשים ותיקים אשר צריכים לשנות את הדרכים שלהם אל מול כוחות השוק. מה שהיה מעניין בחודש האחרון הוא לשמוע את חברת SABA אשר טענו שמקומם בשוק ה- Enterprise חסין בפני השינויים הקורים בשוק וכי הם "מאמינים כי ההשפעה של פלטפורמות הקוד הפתוח על שוק ה- LMS הארגוני הוא מינימאלי".

אם כל הכבוד הרב שיש לנו לחברה כמו SABA, אנחנו נחלוק כאו על דעתם. במהלך השנתיים האחרונות ראינו לקוחות שלנו לרבות משרד המשפטים הבריטי, Tesco, מרקס אנד ספנסר, Cable & Wireless, British Petroleum , מקדונלדס, BBC, EMI , בורגר קינג, RICS, קרונוס, HMV, Nike ו Toshiba מטמיעים ומשתמשים ב- Moodle בדיוק בדרך בה לקוחות Saba  משתמשים במוצר שלה. אנחנו במקום Saba לא היינו מרגישים בטוחים כל כך.

Moodle – משחקת יפה עם אחרים

אז לפני שאתה חושבים להסתכל על מערכת Talent Management מונוליתי כזה או אחר, חשבו שוב על מה שכבר יש לכם ואיך אתם יכול לגרום לזה לעבוד עם מוצר אשר יכול לנהל תהליכי למידה ארגוניים שהוא חדשני, מדרגי, גמיש ומבוסס על קוד פתוח. מניסיוננו Moodle מתממשק היטב עם מערכות HR אחרות. עד היום כבר ביצענו אינטגרציה של Moodle עם מערכות כמו של Skillport, SAP, אורקל ו HR.Net  ויישומים HR אחרים, ג'ומלה, Vyre, וWebEx- (שיחות ועידה באינטרנט) ו-SugarCRM.

אז בבקשה, אל תהססו ליצור קשר ולדבר איתנו על מה שניתן לעשות עם הכלים שכבר נמצאים ברשותכם.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.