מעבר ל-Bullet Points

מעבר ל- Bullet Points של קליף אטקינסון: שימוש ב-  Microsoft Office PowerPoint 2007 בכדי ליצור מצגות ליידע, להניע ולתת השראה, הוא ספר המכוון יותר למצגות חיות המועברות בעמידה (כמו מצגת מכירות מרכזית, טיעוני הפתיחה של עורך דין בבית משפט), אך הוא מאוד רלוונטי לשימוש שניתן לעשות ב-PowerPoint לטובת בניית לומדות eLearning ולמידה א-סינכרונית.

אטקינסון שואב רבות מן המחקר של ריצ 'רד מאייר אודות עקרונות עיצוב ותכנון מולטימדיה (ראה ריצ' רד א 'מאיר, אד., מדריך קיימברידג של מולטימדיה הלמידה (Cambridge University Press, 2005). אם יש ברשותכם את הספרים של רות קלארק או ריצ' ארד מאייר תמצאו את עצמכם בשטח מוכר.

בפרק 2, אטקינסון דן בשלוש נקודות מבוססות מחקר אשר צריכות להניע את עיצוב המצגת שלכם:

   1. מצאו את הכמות הנכונה של מידע חדש אשר יגרה את הזיכרון, במגבלות המקום שלו לקליטת מידע חדש, מבלי לספק מידע יתר על המידה.
   2. תתקשרו אם הצופים בשני אפיקים: חזותי ומילולי.
   3. הדריכו את הזיכרון העובד לשלב מידע חדש עם הזיכרון לטווח ארוך.

ואלו הם העקרונות המנחים את תפישת העיצוב שלו: שקופיות PPT עם כותרת חזקה, ויזואליות חזקה וללא bullet points (השאירו זאת למרצה!) בסופו של דבר, המטרה היא לתקשר ולהעביר ידע – לא ליצור מצגת.

הספר מספק איזון תיאורטי ומעשי של “How to’s”, ועונה על השאלה "למה אני צריך לעשות את זה?" ולאחר מכן "איך אני עושה את זה?" אטקינסון מספק תבניות storyboard כדי לעזור לכם ליצור את המבנה הראשוני של  המצגת, טיפים לכתיבה ויצירת סיפור מרתק.

בין אם אתם מפתחי eLearning בכלים מבוססי PowerPoint כמו Articulate או Adobe Presenter , או עובדים עם כלי פיתוח כמו Flash, אנחנו משוכנעים שתמצאו עקרונות עיצוב אשר יהיו רלוונטיים לעבודתכם .

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.