סקירת כלי פיתוח לומדות: והפעם Flypaper Creator 3.2

עוד יום ועוד ביקורת אודות כלי פיתוח חדש ! Flypaper ממצבת את עצמה "כמובילה בפלטפורמה ליצירת תוכני פלאש". "עם Flypaper אתם יכולים ליצור קורסים מבוססי פלאש בשישית הזמן והתקציב וללא המגבלות של כלי פיתוח מהירים (rapid creation tools)." נשמע מבטיח.

Theo Cardiff, המומחית שלנו לענייני כל כלי פיתוח הקיים על האדמות, נרתמה לאתגר בכדי לראות האם אכן יעופו מתוך כלי זה אטרקציות פלאש מדהימות על ימין ועל שמאל. במאמר זה נפרט את ממצאיה – הטובים והפחות טובים.

מדברי Theo:

אז בקיצור,
כלי המסייע לייצר תכנים בעלי חזות ויזואלית מרגשת, אינטראקטיביות מאוד וכל זאת מבלי ידע קודם בפלאש. אה, ניתן גם לפבלאש את התכנים שלה ל- SCORM.

רגע הפאניקה
בניגוד לכלים אחרים אשר בדקנו לאחרונה, הכלי הזה לא נוצר במחשבה על מפתח ה- e-learning. הדגש כאן הוא על יצירת תוכן שנראה פנטסטי.

ביליתי יום שלם בלשחק עם גרסת ההדגמה, נהניתי מממשק ויזואלי מאוד עשיר ומהפקת תוצרים איכותיים.

 התחלתי כבר לכתוב מאמר מאוד חיובים על הכלי ולהכניס את ממצאי אל תוך הטבלה אשר למטה. נתקלתי בדברים קטנים ולא משמעותיים ונותר לי רק דבר אחד לבדוק – SCORM.

לדאבוני, לא הצלחתי להפיק אף דיווח SCORM …

טוב, התחלתי  לחפש בgoogle  ולקרוא את המדריך למשתמש וסוף סוף הבנתי מה אני צריכה לעשות. לעומת כלים אחרים, יצירת מבחני הערכה בכלי זה היא משימה לא כל כך פשוטה. וזוהי הביקורת העיקרית שלי על הכלי.

טוב
ניתן ליצור תוכן שנראה כמו פלאש מותאם אישית, מבלי לדעת כלל את שפת ה-ActionScript.

יש המון וודג'טים ותבניות מוכנות לבחירה. ניתן לייצר שכבות שונות של אלמנטים אינטראקטיביים על גבי ממשק ה-WYSIWYG. ניתן לתזמן מופע של כל שקף ובסה"כ ישנם מספר אפשרויות לא רעות ליצירת תוכן איכותי.

 אם במקרה יש לכם מפתחי פלאש בסביבה, תוכלו להרחיב את ספריית הווידג'טים והתבניות ביותר אפשרויות.

רע
כבר הזכרתי שיצירת בחינות הערכה הייתה משימה קצת מסובכת. הנושא השני שלא אהבתי היה מחסור בתבניות וודג'טים להפקת מסכי טקסט ושמע. זאת בניגוד לאפשרויות הרבות להצגת גרפיקה.

כלי ה- Flypaper מבוסס על שפת AS3 כך שהתוצרים שלנו נתמכים על נגני Flash 9.1 ומעלה. זו יכולה להיות בעיה עבור לא מעט ארגונים.

בסולם הדירוג של Kineo: מומלץ

זה לא הכלי הכי קל לשימוש, אבל אם אתם רוצים ליצור משהו עם כמה אלמנטים של וואו מבלי ללמוד Action Script, זה בהחלט יכול להיות הכלי בשבילכם

הקריטריונים

 דירוג

תגובות

 קלות השימוש

טוב

ממשק נעים לעיין ודי פשוט להבין מה הולך  למרות שדי נאבקתי עם מחולל הבחינות

גמישות בפיתוח הדרכה

 טוב / מצוין

כפי שצוין, הנושא כאן הוא מסכי מצגת. יש המון פריסות, המון אפשרויות עבור הצגת תמונות, לא מעט סוגי שאלות, אבל לא כל כך הרבה אפשרויות להצגת טקסט. העובדה שאתם יכולים ליצור או להוריד ווידג'טים חדשים מרחיב לכם את אפשרויות ההפקה.

היכולת לשלב את התוכן הקיים

טוב

 קל לשלב אודיו ווידאו. ניתן לייבא מ-PowerPoint, אבל אתם תאבדו את האנימציות שלכם. מה שמעניין היה שהכלי לא הצליח לייבא וידאו מ-PowerPoint.

היכולת להתמודד עם מגוון של נושאים

טוב

 זה כלי די מושלם עבור יצירת לומדות אודות מוצרים שונים. יש מיליון ואחת אפשרויות להצגת המוצרים שלכם. ניתן להשתמש בכלי זה ליצירת תרחישים והדרכות אחרות שלא כוללות הדרכה על אודות שימוש במערכות, למרות שאתם יכולים די בקלות לייבא סרטוני Captivate במידה ותצטרכו להדגים שימוש במערכת.

יכולת לשלב גרפיקה ומדיה

 מעולה

 ניתן לייבא סוגים רבים של גרפיקה, וידאו, אנימציה ואודיו.

היכולת לפרסם תכנים תומכי SCORM / AICC

סביר

 Flypaper מפיק תוכנים תומכי SCORM 1.2, אבל אין אפשרות לפרסם AICC.

תמיכה טכנית

חלש

 יש פורום באתר האינטרנט שלהם, אבל הייתי עדה למספר הודעות די ישנות אשר לא זכו לאף תשובה.

איכות צוות אנשי התמיכה

טוב

היכן שזכינו לראות תגובות,  התשובות שסופקו היו טובות

הקהילה

סביר

לא נראה שיש קהילה גדולה סביב Flypaper. לא מצאתי משאבים רבים סביב כלי זה

.
האם אתם משתמשים ב- Flypaper? מסכימים או לא מסכימים עם ביקורת זו? נשמח לשמוע מכם.

האם אתם מתלבטים לרכוש או להשתמש במחולל לומדות מסויים וצריכים לדעת כיצד להפיק את המיטב מכלי זה? צרו עמנו קשר וצוות ה-Rapid E-learning של Kineo יוכלו לסייע.
 
Kineo לא קיבלה כל תשלום או פרס כלשהו עבור סקירה עצמאית זו.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.