דיווח מכנס eLearning Africa

Kineo הציגה בכנס eLearning Africa ב- Dar es Salaam בין התאריכים 25-27 במאי. Mike Cawood, מנהל התפעול של Kineo אפריקה, היה שם. להלן סיכום קצר של רשמיו.

למעלה מ- 1700 משתתפים מיותר מ- 90 מדינות, הגיעו לכנס eLearning Africa ה- 6, אירוע הלמידה המתוקשבת הגדול ביבשת. את הכנס ערכה ממשלת טנזניה והוא התנהל באנגלית, צרפתית וחלקו אף בשפת קיסוואהילי.

 

יותר ציבורי מאשר פרטי

הכנס פנה בעיקר למגזר החינוך ולמגזרים ציבוריים אחרים, עם מספר ממשלות אפריקניות שהבינו את יתרונות השימוש באינטרנט להכשרה ופיתוח עובדים. נשאלנו בנוגע לשירות הקניית יכולות ומיומנויות הדרכה. היו גם כמה מגזרים פרטיים שהחלו להטמיע e-learning, בעיקר במגזר הפיננסי. כמו בשאר העולם, המגזר הפיננסי עובד בקנה מידה גדול ומתוקצב היטב ולכן מהווה נקודת התחלה טבעית, לגילוי ובחינה של פתרונות e-learning. מלבד אלו, חלק גדול מן המשתתפים הגיעו מבתי ספר ואוניברסיטאות.

 

קוד פתוח באפריקה

הכנס התמקד גם בקוד הפתוח ודרכים חסכוניות לפתח ולספק למידה. ישנם אתגרים טכניים רבים באפריקה, אך אפריקה כיבשת, מאוד ממוקדת בהבאת טכנולוגיה לאזורים האורבניים, כדי לאפשר לאנשים לעבור הכשרות ולהתפתח. נשאלנו גם בנוגע להצעת ולגבי מערכת ניהול הלמידה Totara, שגם הוא כמובן מבוסס על קוד פתוח- גלו עוד אודות Totara כאןwww.totaralms.com

 

Mobile Learning 

בנוסף לקוד פתוח, המושג החם הוא Mobile Learning (למידה באמצעות מכשירים ניידים/טאבלטים). נשאלנו אודות יכולות הלמידה ב- Mobile Learning והאפשרות להשתמש במכשירים בטווח מחירים נמוך, לאספקת למידה ומעקב אחריה.

מכשירי Smartphone אינם מתאימים לתקציב של האפריקני הממוצע, אך כמעט לכולם יש בבעלותם מכשירים ניידים, שבאמצעותם מבצעים פעולות בנקאיות ומשלמים חשבונות שונים, דבר המאפשר לאוכלוסייה להתנהל כמעט ללא כסף מזומן. אם כן, אפריקה כבר מנצלת את טכנולוגיית הניידת כדי לבצע כמעט את כל העסקאות הכספיות. השלב הבא, הוא לאפשר לטכנולוגיה הניידת להכשיר ולפתח את אזרחיה. קיימות שם הזדמנויות נפלאות, נעדכן אתכם עליהן בהמשך הדרך.

רוצים ליצור קשר עם Kineo South Africa? צרו קשר בכתובת info@kineo.co.za.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook

התגובות סגורות.